×

Пратите Palo.rs на Facebook

али је у понедељак било доста наших тенисера и тенисерки који су почели своје битке у главном граду Француске. Душан Лајовић се први пласирао у друго коло, победом над Денисом Кудлом максималним резултатом. од 6:4, 6:3, 6:3. Популарни Дуци је одиграо одличан меч и резултатски убедљиво савладао 51. играча на свету.  Српски тенисер је издржао први удар ривала, пошто је у трећем гему успео да одбрани брејк лопту на свој сервис. До краја првог сета неутралисао је две шансе ривала, а онда га је казнио и брејком дошао до 6:4. После велике борбе у првом, Душан је следећа два сета завршавао посао много брже. У другом је сачувао брејк вишка са старта, да би у трећем губио, али успео да преокрене и посао заврши за нешто више од 100 минута игре. У другој рунди Лајовић ће играти с колегом из селекције Србије Виктором Троицким, који се, херојском победом против Бугарина Григора Димитрова од 2:6, 6:3, 5:7, 7:5, 6:3, квалификовао за српски дуел.