×

Пратите Palo.rs на Facebook

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u polufinale Rodžers kupa, pošto je posle tačno dva sata igre savladao Čeha Tomaša Berdiha sa 7:6 (8:6), 6:4. Za plasman u finale srpski as će igrati sa boljim iz meča u kojem se sastaju Miloš Raonić i Gael Monfis. Prvi reket planete se u uvodnom setu "igrao" sa živcima i emocijama svojih navijača. Posle izjednačenog početka seta, Novak je u petom gemu uspeo da odbrani brejk loptu, da bi već u narednom iskoristio prvu priliku na meču i oduzeo servis rivalu. Kada je u sedmom gemu poveo sa 5:2 činilo se da će rutinski privesti set kraju, ali Čeh nije želeo da se preda bez borbe. Već u tom sedmom gemu Berdih je propustio nove dve prilike da vrati brejk, da bi u devetom uspeo da oduzme Novakov servis iskoristivši drugu priliku, a petu ukupno. Veliki pad u Novakovoj igri, Čeh, na sreću, nije uspeo sa materijalizuje u 11. gemu, kada je propustio tri brejk lopte i priliku da servira za...