Hot topics

×

Пратите Palo.rs на Facebook

PAD na prvom testu. Rukometaši Srbije su u Gracu u prijateljskom meču izgubili od jednog od domaćina EP od 9. do 26. januara iduće godine, Austrije 32:20 (18:16). Pulene Nenada Peruničića, kojima EHF nedelja služi i kao uvod u pripreme za Šampionat Starog kontinenta, novi ispit očekuje u nedelju (17.00) u Mariboru gde se sastaju sa Slovenijom. Naši su domaćinu pružili jak otpor, ali im je u poslednjih 10 minuta pala koncetracija, što su Austrijanci iskoristili da steknu nedostižnu prednost. U prvom poluvremenu igralo se gol za gol, a Srbi su poslednji put vodili sa 13:12, kada je domaćin zahvaljujući sjajnim odbranama iskusnog Bauera preokrenuo na 18:16. U nastacku su Srbi uspeli da izjednače na 22:22, ali ne i da preokrenu. Poslednji trzaj Vanje Ilića sa dva gola bio je dovoljan da se ublaži poraz. Strelci za Srbiju bili su: Radivojević 5 (1), Marsenić 4, N. Ilić 4 (2), Kukić 3, Zelenović 2, Obradović 2, Vujić 2, Pešić 2, V. Ilić 2...