×

Пратите Palo.rs на Facebook

Barselona je uspela da savlada Valenisju u prvom polufinalu španskog Superkupa rezultatom 71:65 (15:15, 14:17, 20:17, 22:16). Briljantan u porazu svoje ekipe bio je doskorašnji bek Partizana Vanja Marinković, koji je meč završio sa 17 poena (6/9 iz igre). Marinković je odlično odigrao tokom treće i četvrte četvrtine i bio najbolji igrač Valensije u prvom zvaničnom meču za tu ekipu. Tokom prvog poluvremena viđena ja prava rezultatska klackalica. Barselona je imala +5 tokom prve, a Valensija +7 tokom druge četvrtine. Tim Svetislava Pešića zaigrao je dosta bolje u trećoj četvrtini i svoju igru pretvorio u preokret. Barsa je došla do +8 (43:35), ali se Valensija vratila i izjednačila pred poslednjih deset minuta. Marinković je zablistao početkom poslednje deonice, pogodio dve trojke i doneo prednost svojoj ekipi. On se, nažalost, povredio sredinom poslednjeg kvartala, a tada je Barsa uspela i da napravi preokret. Barselona je uspela da...