×

Пратите Palo.rs на Facebook

Panatinaikos je došao do veoma bitne pobede kojom su ostali u trci za doigravanjem, a CSKA je pretrpeo tek drugi poraz ove sezone na domaćem parketu. Ovo je, ujedno, bila i druga ovosezonska pobeda "zelenih" nad Moskovljanima, posle ubedljivog trijumfa u Atini. CSKA je vodio tokom maltene celog prvog poluvremena, ali su gosti uspeli da se rezultatski priključe tokom treće četvrtine. PAO je taj deo igre rešio u svoju korist, dobro parirao izabranicima Dimitrisa Itudisa tokom poslednjeg kvartala, i obezbedio barem zanimljivu završnicu. Domaćin je poveo sa 74:71, ali je usledila trojka Dešona Tomasa na minut do kraja. Kori Higins je na 22 sekunde došao do ofanzivnog skoka, stao na liniju za slboodna bacanja, i pogodio oba za 76:74. Moskovljani nisu hteli da rizikuju, pa su faulirali Džejmsa Gista na 12 sekundi do kraja. Amerikanac je promašio drugi penal, pa je PAO morao do faula. Vil Klajburn je bio izvođač bacanja, pogodio je prvo...