×

Пратите Palo.rs на Facebook

Ekipa iz Milana je došla do druge pobede nad Olimpijakosom u ovosezonskom izdanju Evrolige i prestigla tim iz Pireja na tabeli, četiri kola pre kraja. Posle odličnog otvaranja meča tim Simonea Pjaniđanija je u drugoj četvrtini uspeo da postigne samo četiri poena, pa se na poluvreme otišlo sa nestvarno neefikasnih 23:23. Nivo košarke bio je značajno bolji u nastavku, pogotovo u trećoj deonici, koju je Armani rešio u svoju korist sa 26:16. Prednost domaćina je u poslednjih deset minuta samo rasla, u jednom trenutku iznosila i 16 poena, pa je do kraja meča Olimpijakos uspeo samo da umanji zaostatak. Ubedljivo najbolji akter meča bio je američki plejmejker Majk Džejms, koji je ostvario indeks 31 uz 27 poena i po šest skokova i asistencija. Pored njega jedini dvocifreni kod domaćina bio je srpski internacionalac Vladimir Micov sa 13 poena, Kejleb Tarzuski je zabeležio šest poena i deset skokova, dok je Nemanja Nedović završio sa sedam...