×

Пратите Palo.rs на Facebook

Fudbaleri Arsenala pobedili su na svomterenu u londonskom derbijuKristal Palas sa 2:0, u utakmici 19. kola Premijer ligei popeli se na treće mesto na tabeli.Golove su postigli Olivije Žiru u 17. i Aleks Ivobi u 56.minutu. Arsenal je prvi zapretio, imao je šanse preko Mohameda Elnenija u šestomminutu,posle čega je lopta izbačena u korner, i Aleksisa Sančeza u 11.minutu, kada je snažno šutirao pored leve stative. Šest minuta kasnije domaći su poveli atraktivnim golom Žirua. Arsenal jekrenuo ukontranapad, Sančezje sa leve strane sa ivice šesnaestercacentrirao pred gol, aŽiru je iza leđa petom zahvatio loptu, koja je prvoudarila u prečku i ušla u gol.To je bio njegov šesti gol u poslednje četiripremijerligaške utakmice u kojima jebio starter. Do kraja prvog poluvremena dve šanse propustio je Sančez, posle dobrihodbranagolmana Vejna Henesija. Prvi put je u 45. minutu šutirao sa ivicešesnaesterca, kadaje Henesi je uhvatio loptu, dok je...